З січня 2016 року набули чинності національні стандарти України щодо технічних засобів охоронного призначення, що гармонізовані з європейськими та визначають вимоги до класифікації функціонування щодо забезпечення обладнанням ступеню безпеки, категорії передавання, класу кліматичних умов застосування.

Таким чином споживачам надається дієвий інструмент приймати виважені рішення щодо можливостей використання технічних засобів охоронного призначення в заходах охорони та забезпечення безпеки бізнесу і приватних помешкань в залежності від умов використання. Безумовною демонстрацією відповідності визначеній класифікації вважається сертифікація, надана компетентним органом з оцінки відповідності. На даний час, сертифікованим за визначеною класифікацією технічним засобам охоронного призначення, надається суттєва перевага суб’єктами охоронної діяльності, фінансово-банківськими установами, підприємствами державної форми власності.

Результати з підтвердження відповідності технічних засобів охоронного призначення, що отримані акредитованим органом з оцінки відповідності використовуються в деклараціях про їх відповідність вимогам технічних регламентів, у тому числі з електромагнітної сумісності обладнання, безпеки низьковольтного обладнання, радіообладнання і телекомунікаційного кінцевого (термінального) обладнання.

В системі сертифікації Державного центру сертифікації засобів охоронного призначення Департаменту поліції охорони запроваджено підтвердження відповідній класифікації всіх видів технічних засобів охоронного призначення, включаючи обладнання систем:

1) охоронної та пожежної сигналізації;

2) відеоспостереження охоронного призначення;

3) контролювання доступу охоронного призначення;

4) передавання тривожних сповіщень, у тому числі відеосигналів;

5) приймання та обробки тривожних сповіщень, у тому числі пультів централізованого спостереження;

6) суспільної сигналізації;

7) електроживлення технічних засобів охоронного призначення.


наші атестати